קובי שובי
מטפל ברפואה סינית, מומחה לדיקור יפני

התקשר/י לתאום טיפול או ייעוץ טלפוני ללא תשלום
054-776-7208

טיפול ואיזון בלוטת התריס

 

מטופלים רבים מגיעים לדיקור ומתלוננים על חוסר איזון של בלוטת התריס וסימפטומים נלווים. גורמים רבים אחראיים לעלייה במספר האנשים הסובלים מחוסר איזון בבלוטת התריס בעידן המודרני.

אחד הבולטים מביניהם הוא הלחץ הרב שמאפיין את אורח החיים המודרני ומחליש את בלוטת יותרת הכליה.

אורח חיים זה יחד עם קשיי החיים וחוויות טראומטיות משאירים חותם על בלוטות התריס שסופגת את כל אלה ויוצאת מאיזון. גורמים כימיים נוספים שגורמים לחוסר איזון בבלוטת התריס הם חוסר חמצן, חוסר איזון של בלוטת יותרת המח, תרופות נוגדות דיכאון, תרופות המשמשות להרזיה, סטימולנטים כימיים או צמחיים, גלולות למניעת הריון וליתיום.

 

אופן הטיפול שלי בבלוטת התריס:

המטופל/ת מגיעים בדר"כ עם בדיקות רלוונטיות של הבלוטה. לאחר תשאול מפורט הנוגע להיסטוריה של המחלה, היסטוריה רפואית כללית של מכשיר איביקי לאיזון בלוטת התריס - קובי שוביהמטופל אני עורך אבחון פיזי ייחודי לדיקור היפני שבו אני מברר אילו מערכות אינן באיזון ועלול להשפיע על הבלוטה לדוגמה: אני בודק האם מערכת העצבים מתוחה או שהכבד גדוש ברעלים או עצל, האם המערכת ההורמונלית תקינה, מה מצב שרירי הצוואר ועוד... 

לאחר מכן מתחיל שלב הטיפול  בדיקור היפני שבו אני משלב מכשיר מיוחד הנקרא איביקי (כאן בתמונה משמאל), מכשיר זה מעלה טיפול אחרי טיפול את תפקוד הבלוטה דרך ראקציה בנק' דיקור מיוחדות. 

הטיפול כל כך יעיל כך שגם מטופלים שנוטלים כבר תרופות מזה זמן יכולים להגיע לאיזון מלא של הבלוטה ללא תרופות. 

לשיפור מצב הבלוטה והקלה בסימפטומים, מגיעים די מהר, אך על מנת לאושש את הבלוטת התריס ולהוריד תרופות יש צורך התהליך שנמשך בין חצי שנה לשנה בהתאם למצבו ההתחלתי של המטופל וזמן נטילת התרופה שבעצמה מנוונת את תפקוד בלוטת התריס. 

  

במקרים מסוימים חוסר של יוד בתזונה יגרום לתת פעילות של הבלוטה ובמקרים אחרים קיימת נטייה גנטית לחוסר איזון בבלוטת התריס ומחלות אוטואימוניות. בלוטת התריס (בלוטת המגן) היא בלוטה השייכת למערכת האנדוקרינית המפרישה הורמונים כמו טריודותירונין T3 או תירוקסין T4, הורמונים המושפעים מכמות היוד בגופינו. תפקידם של הורמונים אלו לווסת את קצב חילוף החומרים, קצב הגדילה ותפקוד מערכות רבות אחרות. הורמון נוסף שמופרש באמצעות בלוטת התריס הוא הקלציטונין שהפרשתו חשובה למשק הסידן בגוף.

פעילות יתר של בלוטת התריס \ היפרתאירודיזם

סימפטומים נפוצים: רגישות לחום, לחץ דם גבוה, דופק מהיר, משקל ירוד, הזעה מופרזת, הפרעות שינה, עצבנות, עייפות, היפראקטיביות, הפרעות בקצב הלב , שלשולים, הקאות.

תת פעילות של בלוטת התריס \ היפותאירודיזם

סימפטומים נפוצים: עייפות, דיכאון, חוסר מצב רוח, קצב לב איטי, ישנוניות, קול צרוד, רפיון שרירים, שתן תכוף בלילה, איבוד שיער, עור יבש, אקנה, ARTERIOSCLEROSIS המתבטא במחלות כלי דם פריפריים, קושי בירידה במשקל ועוד.

טיפול מערבי: ברפואה המערבית קיימת מחלוקת בנושא טיפול בהפרעות בבלוטת התריס מכיוון שהתרופות מלוות בתופעות לוואי רבות הכוללות קשיי למידה, פגיעה בזיכרון, חוסר איזון נפשי וערכים בלתי תקינים של T4 ו T3.

טיפול הוליסטי: הטיפול ברפואה הסינית ובדיקור היפני מדויק ומבוסס על אלפי שנות מחקר וטיפול. בעזרת שימוש במכשיר הנקרא 'איביקי', הפועל על פולסים, דיקור יפני וצמחי מרפא המותאמים לאדם, ניתן להחזיר את הבלוטה לאיזון. אנשים שנוטלים תרופות לאיזון הבלוטה יוכלו להפחית במינון התרופה ואף להפסיק להשתמש בה (הדבר תלוי במשך הזמן שהגוף הורגל לתרופות). גם למי שסובל ממחלות אוטואימוניות כמו מחלת גרייבס או מחלת השימוטו ישנו מזור ברפואה הסינית.

יש לי ניסיון רב בטיפול בהפרעות ומחלות הקשורות לחוסר איזון של בלוטת התריס. ראיתי לנגד עיניי כיצד משתפרים מצבים כרוניים של חוסר איזון, שינוי שהשפיע על המטופלים ברמה הפיזית והרגשית. הרפואה הסינית והיפנית יכולה לתת מענה לשלל תסמינים שהרפואה המערבית תייגה ככרוניים ולשחרר אותך מכאבים וסימפטומים שמצמצמים את איכות חייך! התקשר עוד היום ותן לעצמך הזדמנות להתאושש מהסימפטומים המכבידים של הפרעות בבלוטת התריס, כי מגיע לך איכות חיים ובריאות שלמה.

קובי שובי, מומחה לטיפול בבלוטת התריס באמצעות רפואה סינית ורפואה יפנית: 054-776-7208

אנשים רבים סובלים ממה שנקרא 'מרפק טניס' - TENNIS ELBOW. מרפק טניס, הוא מונח שמתאר פציעה שמתפתחת באזור המוצא של שרירי EXTENSOR של היד, באזור ה-LATERAL EPICONDYLAR של ההומרוס הדיסטאלי. הפציעה נוצרת עקב שחיקה מתמשכת כתוצאה מפעילות ספורטיבית או משלח ידו של האדם.

קרא עוד

הרפואה המערבית אינה יודעת כיצד לטפל בצלקת שלא הגלידה כראוי ואינה קושרת בין שלל הסימפטומים "המשונים" שעשויים להופיע והצלקת. צלקת נוצרת עקב טראומה לאזור בו נחתכים כלי דם ורקמות חיבור. לעיתים נוצרות הדבקויות של רקמות חיבור או שנוצר זיהום במהלך תהליך ההחלמה של הגוף מהפציעה. גורמים שונים משפיעים על קצב ואופי החלמת הצלקת, אלו כוללים את מצב הכבד, הגיל, תזונה, לחץ נפשי, בעיות קרישה והפוטנציאל האישי לחידוש רקמות.

קרא עוד

במפגש שלי עם מטופלים בקליניקה אני מקבל הוכחות חוזרות ונשנות לקשר הקיים בין מצבנו הפיזי, המנטאלי והרגשי. ברפואה הסינית הגוף והנפש נתפסים כשני אספקטים שמתקיימים בתוכנו, יין ויאנג, ניגודים משלימים שאינם מתקיימים האחד ללא השני. כיום, מחקרים ברחבי העולם קושרים בין מצב מנטאלי-רגשי ובריאות פיזית וישנה הכרה בכך שרגשות מהווים מחוללי מחלה פוטנציאליים. רגשות ומחשבות משפיעים על בריאותינו הפיזית ועל איזון הנפשי שלנו.

קרא עוד

מטופלים רבים מגיעים לדיקור ומתלוננים על חוסר איזון של בלוטת התריס וסימפטומים נלווים. גורמים רבים אחראיים לעלייה במספר האנשים הסובלים מחוסר איזון בבלוטת התריס בעידן המודרני. אחד הבולטים מביניהם הוא הלחץ הרב שמאפיין את אורח החיים המודרני ומחליש את בלוטת יותרת הכליה. אורח חיים זה יחד עם קשיי החיים וחוויות טראומטיות משאירים חותם על בלוטות התריס שסופגת את כל אלה ויוצאת מאיזון.

קרא עוד

הלחץ שמאפיין את אורח החיים המודרני, קשיי חיים גדולים, טראומות מצטברות וזיהומים כרוניים מחלישים את בלוטת האדרנל. בלוטת האדרנל קשורה ליכולת ההתגברות הטבעית שלנו על מהלומות פיזיות ונפשיות. כאשר הלחץ הנפשי והסביבתי רב, בלוטת האדרנל נשחקת ואינה פועלת כראוי בעתות מצוקה. כך, ברגע משבר, פורצת מחלה כרונית בהתאם לנטייה הגנטית של האדם.

קרא עוד

מה הוא טחור ומה הם טחורים, למעשה? אלו הם למעשה ורידים מורחבים, אשר ממוקמים באזור פי הטבעת. לרוב מצב זה נובע עקב תורשה, זאת אומרת בעקבות גנטיקה אנשים אשר הוריהם או סביהם סבלו ממצב זה ייסבלו ממנו גם הם. במקרים אחרים המצב נובע בעקבות לחץ גדול על פי הטבעת: כמו במצב של עצירות.

קרא עוד

לדלקות שתן נכון יותר לקרוא דלקות בדרכי השתן. דלקות אלו נגרמות בעקבות חיידק, בדרך כלל חיידק אי-קולי הוא זה אשר גורם לדלקת, אשר נכנס לגוף דרך צינור השתן. במקרים נדירים דלקת בדרכי השתן נגרמת עקב חיידק אשר נכנס למחזור הדם של הגוף ויצר זיהום בדם. כאמור, הדרך הראשונה נפוצה הרבה יותר.

קרא עוד

מחלת מנייר היא מחלה שהסימפטומים שלה מתאפיינים בין היתר בתחושה של סחרחורת וכמו כן בתחושה של חוסר שיווי משקל. המחלה מתבטאת במעין התקפים שבאותו הזמן מופיעים הסימפטומים הנ"ל וסימפטומים נוספים כמו בחילות והזעות. משך זמן ההתקפים של המחלה משתנים מחולה לחולה וכך גם המרווחים ביניהם

קרא עוד